Scott Stewart, Jr.
Former Derby City Council Member Ward I

face-man.png

Title

Scott Stewart, Jr.
Former Derby City Council Member Ward I

Description

Term
Apr. 15, 1975 - Apr. 05, 1977
  • elected Apr. 01, 1975 defeated Donald Ross for the Ward I seat vacated by Shirley Dillon
  • sworn in Apr. 15, 1975
  • did not seek re-election in 1977

Creator

City of Derby

Source

City of Derby

Collection

Citation

City of Derby, “Scott Stewart, Jr.
Former Derby City Council Member Ward I,” Derbykshistory, accessed December 5, 2021, http://www.derbykshistory.com/items/show/304.

Output Formats